صفحه مقاله های سایت

مقالات سایت
 

چگونگی ارتباط با نیاز های مشتری

بازاریابی راهی است برای اینکه بتوان با مشتری اشنا شد و رضایت او را جلب کرد . هنگامی که شما علائق اساسی مشتری(یا بازار هدف) را بشناسید میتوانید برای رفع نیاز ها و خواسته هایشان این نوع اقدامات را انجام دهید .
نیاز ها : شامل نیاز های اساسی افراد نظیر:هوا ، آب ، لباس و سرپناه میشود.اما  مردم علاوه بر نیاز های جسمی صرف به تفریح اموزش سرگرمی و جایگاه اجتماعی هم احتیاج دارند.
خواسته ها : شامل نیاز هایی میشود که فرد در جهت اهداف مشخصی که دارد ،  ممکن است این نیاز ها را رفع کند .  برای مثال: ممکن است شما نیاز پیدا کنید و برای  مناسبت ویژه ای بخواهید به جای اینکه در خانه غذا تهیه کنید در یک رستوران غذایتان را صرف کنید.
درخواست ها : زمانی بروز می کنند که مردم همچنان که یک محصول خاص را میخواهند هم مایل هستند وهم قادر هستند پول آن را پرداخت کنند .

درخواست ها میتوانند چند نوع باشند:
نیاز نهان هنگامی مطرح میشود مه مشتریان به کالایی نیاز مبرم دارند در حالی که با گزینه های موجود قابل رفع نیست.

دیگری نیاز نا متعارف است یعنی نیازی که براساس فصل روز یا ساعت تغیر میکند .


از نقطه نظر مشتری کل تجارت در بازاریابی خلاصه میشود ( پیتر دارگر )

برای اینکه بتوانیم نیاز مشتری را برطرف نمائیم باید متوجه شویم که ارتباطات بازاریابی چیست :

ارتباطات بازاریابی ( جذب )
برخی ارتباطات بازاریابی را می توان به عنوان " جذب " تعریف کرد .  "بازاریابی جذب"  شامل فرآیند متقاعد کردن مشتریان در این زمینه است که یک محصول را انتحان کنند وبه استفاده از آن ادامه دهند.

تبلیغات یکی از قویترین اشکال بازاریابی جذب است تبلیغ کردن نوعی از تشویق است که برایش هزینه صرف میشود اما طرفداری و حمایت فردی در آن وجود ندارد و میتنواند در اشکال زیر انجام شود:
-چاپ بروشور یا اعلامیه
-بیلبورد
-تبلیغات رادیویی و تلویزیونی
-تبلیغات اینترنتی


قدرت تبلیغات " جذب " در میزان توانایی آن برای اطلاع رسانی ، متقاعد کردن و یادآوری کردن به افراد است.
اطلاع رسانی : اطلاع دادن به مشتری:شما زمانی از این تبلیغات استفاده می کنید که میخواهید اطلاعاتی از یک محصول جدید به دیگران بدهید.
متقاعد کردن (تاثیرگذاری روی مشتری برای خرید): شما برای اینکه روی مزیت های رقابتی یک محصول تمرکز کنید، از تبلیغات متقاعد کننده استفاده می کنید.
یادآوری کردن(حفظ آگاهی مشتری): شما برای اینکه یک برند قدیمی را در ذهن مشتریان حفظ کنید، از تبلیغات یادآوری استفاده میکنید.


"ارتفای فروش" شکل دیگر بازاریابی جذب است. در این صورت ممکن است شما بن هایی را توزیع منید، که برایز حفظ محصول،رقابت ، امتحان رایگان یا بازگشت سرمایه ضروری باشد. ممکن است شرکت ها برای معرفی یک محصول جدید، ایجاد وفاداری به برند یا برای راه پیدا کردن به یک کانال جدید اوزیع یا خرده فروشی، از تبلیغات فروش استفاده کنند.

همچنان از شما دعوت میکنیم مقالات " یک بازاریاب " را دنبال کنید.

ارتباط با ما:

برای ارتباط با یک بازاریاب  و جهت هرگونه پیشنهاد از طریق ایمیل با ما در ارتباط باشید :

پست اکترونیک :1bazaryab.com@gmail.com

 39 تهران ، خیابان ستارخان ، سه راه تهران ویلا ، نبش کوچه مهرسر ، برج اداری تجاری تهران ویلا ، طبقه 6 ، واحد

تماس : 67584 021